3D Sanal Tur

3D Sanal Tur

01

Matterport Avantajları Nelerdİr?

Matterport kullanmaya başlayan işletmeler, tanıtım çalışmalarında sektörel bir fark yaratabildiği gibi sağlanan avantajlarla daha fazla kişiye ulaşabiliyor, daha fazla kişi tarafından tercih edilebiliyor.

Matterport sayesinde ziyaretçileri gerçekten oradaymış gibi hissettiren gerçekçi sanal ortamlar hazırlanıyor. Alanı tüm açılardan görüntüleyebilecek olan ziyaretçiler, bu sayede tüm alana hakim olabiliyor. Yüksek kalitede yapılan çekimler sayesinde net görüntülerin elde edildiği 3D sanal gerçeklik çalışmaları, böylece işletmelerin ilk andan itibaren etkileyici bir izlenim yaratmasını sağlıyor.

Satışı yapılacak bir daire ya da tatil için tercih edilecek bir otel için yapılacak 3D çalışma, işletmelerin önceden gezilmesine imkan tanıyor. Ne ile karşılaşacaklarını önceden bilen ziyaretçilerde bu sayede güven duygusu yaratılıyor. İlk defa bir yerde sanal tur yapan kişiler, elde ettikleri deneyim sayesinde ilgili oteli, yeri ya da bir hizmeti rahatlıkla tercih edebiliyor.

Bu doğrultuda ise müşteri memnuniyetinin sağlanmasında işletmeler için işi kolay hale getiren 3D sanal gerçeklik, profesyonel bir imaj yaratarak satışların artmasında fırsat sunuyor. Ayrıca sınırları ortadan kaldıran bu tip çalışmalar, kilometrelerde uzaktaki bir kişi tarafından dahi çalışma alanının gezilerek görülmesini ve tercih edilmesini kolaylaştırıyor.

Çoklu nokta özelliği ile çekim alanının tüm alanlarına hakim olunmasını sağlayan Matterport, tüm platform ve sistemlerle uyumludur. Kat planı, maket görünüm ya da gezinti sırasında özel notların yer alması gibi esnek yapısı bulunan Matterport, eşsiz bir deneyim sunarak ziyaretçileri etkilemektedir.

02

Matterport Nedİr?

Matterport, açık alanların ya da kapalı mekanların 3D boyutlu olarak dijital bir kopyasının oluşturulmasını sağlayan sistemdir. Farklı noktalardan yapılan çekimler, özel programlarda bir araya getirilerek 3 boyutlu ortamlar oluşturulmaktadır. Sistemin bir önceki teknolojisi olan 360 derece panoramik görüntülerde, tek bir noktadan sınırlı bir şekilde aktarılan ortamlar, matterport çekimleri ile birlikte sanal olarak gezilebilir hale getirilmektedir. Kişiler, bir müzede ya da mağazada fiziki olarak dolaşıyormuş gibi sanal olarak bu yerleri gezebilmekte ve inceleyebilmektedir.

Sanal Tur Nasıl Hazırlanır?

Markalar tarafından özel olarak üretilen Matterport cihazları, özellikleriyle de farklı fırsatlar sunmaktadır. Sanal tur hazırlanmasında profesyoneller tarafından alan analizi yapılarak çekim noktaları belirlenir.
Çekim noktalarında yapılacak çekimlerin dijital alanda bir araya getirilmesi ile hazırlanan 3 boyutlu çalışmalar, yayınlandığı dijital platformlarda sanal tur yapılmasına imkan tanımaktadır.

03

Matterport Kullanım Alanları Nelerdİr?

Matterport kullanım alanında herhangi bir sınır olmadığı gibi dar mekanlarda, geniş açık alanlarda tercih edilebilir. Gerçekçi ve sürükleyici bir deneyim oluşturmak için tercih edilen 3 boyutlu sistem genel olarak; emlak, inşaat, gayrimenkul, müze ve sanat galerileri, cafe, bar ve restoranlar, spor, spa ve fitness salonları, AVM ve mağazalar, ofis ve işyerleri, otel ve tatil merkezleri, fuar alanları, eğitim kurumları, konferans salonları, düğün ve balo salonları gibi farklı alanlarda kullanılabilmektedir.